Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atomlodz/domains/geno-med.pl/public_html/includes/functions.php on line 332

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atomlodz/domains/geno-med.pl/public_html/includes/functions.php on line 332

Warning: Call-time pass-by-reference has been deprecated in /home/atomlodz/domains/geno-med.pl/public_html/includes/functions.php on line 587
Najczęstsze przyczyny pojawiania się trądziku
Proszę czekać...
zamknij

Biznesy w Twojej okolicy!

Dzięki naszemu portalowi jesteś na bieżąco z informacjami o Twojej konkurencji!

Szczegółowe raporty widoczności

Twoja wizytówka nie pozostanie sama sobie. Zwiększymy jej widoczność i damy Ci raport!

Wiarygodne informacje kontaktowe

Na bieżąco aktualizujemy i poszerzamy dane teleadresowe firm w naszym katalogu!

Najczęstsze przyczyny pojawiania się trądziku

Trądzik to choroba

Trądzik jest chorobą, z którą nie każdy potrafi skutecznie walczyć. Wiele osób borykających się z tą przypadłością próbuje ratować cerę wysuszającymi kosmetykami zawierającymi alkohol lub zbyt często oczyszcza skórę. Są to błędy - z cerą trądzikową trzeba obchodzić się delikatnie. Z powodu trądziku cierpią głównie osoby młode, w okresie dorastania, ale nie tylko - coraz częściej na trądzik narzekają także osoby dojrzałe. Co jest powodem jego występowania?

Przyczyny występowania

Przyczyny trądziku związane są głównie z gospodarką hormonalną organizmu. Jest to najczęstsza przyczyna jego występowania, zarówno u nastolatków jak i dorosłych osób. Zaburzenia hormonalne w młodym wieku są czymś normalnym i naturalnym - okres dojrzewania powoduje "burzę hormonalną". 

Natomiast u dorosłych kobiet trądzik często ma związek ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej - jej odstawienie może spowodować duże wahania hormonów, co jest przyczyną pojawiania się trądziku. Przyczynia się do tego równie często zaburzona praca gruczołów łojowych skóry - jeśli produkują one zbyt dużo sebum, dochodzi do zapychania się porów. Gromadzą się wówczas bakterie, które w połączeniu z łojem powodują pojawianie się szpecących krost i wyprysków. 

Ważnym czynnikiem jest także dieta - zauważono, że dieta bogata w cukry proste, przetworzoną żywność i uboga w warzywa i błonnik, może przyczyniać się do występowania zmian trądzikowych lub nasilania tych już istniejących. Do zaostrzania trądziku dojść może także na skutek długotrwałego stresu i niehigienicznego trybu życia - uboga dieta, mała ilość snu i odpoczynku, długotrwały stres - są to czynniki nie sprzyjające walce z trądzikiem. 

By uniknąć pojawiania się niedoskonałości lub zmniejszyć istniejące już stany zapalne, trzeba zadbać o swój sposób życia. Stosowanie kosmetyków i pielęgnacji to tylko część walki z trądzikiem. Należy także pamiętać, że każde zaniedbanie może odbić się na stanie skóry. Niezależnie od przyczyny pojawiania się niedoskonałości, można skutecznie wyleczyć cerę i pozbyć się trądziku.